flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВС оприлюднив огляд судової практики об’єднаної палати Касаційного кримінального суду

22 січня 2020, 12:57

Верховний Суд оприлюднив огляд судової практики об’єднаної палати Касаційного кримінального суду, повідомила пресслужба суду.

Огляд містить всі актуальні висновки щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, сформульовані об’єднаною палатою Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду в 2018–2019 роках.

В огляді висвітлено низку рішень, присвячених питанням призначення покарання за сукупністю злочинів та сукупністю вироків, за вчинення замаху на злочин, звільнення від покарання, кваліфікації дій винних осіб, які вчинили злочини проти власності, правосуддя.

Зокрема, в одному з рішень Верховний Суд зазначив, що при призначенні покарання особам, винним у вчиненні замаху на злочин, за який у санкції статті Особливої частини КК України альтернативно передбачено довічне позбавлення волі, правила ч. 3 ст. 68 цього Кодексу не застосовуються. У такому випадку підлягають застосуванню лише правила ч. 4 ст. 68 КК України.

Окремо висвітлено рішення, присвячені застосуванню норм кримінального процесуального права щодо забезпечення права на захист, оскарження ухвал слідчих суддів, права на апеляційне та касаційне оскарження, проведення окремих слідчих дій тощо.

Так, в одному зі своїх рішень Верховний Суд дійшов висновку, що якщо ухвала слідчого судді постановлена без виклику особи, інтересів якої вона стосується та яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи має обчислюватися з дня отримання копії судового рішення, незалежно від наявності інших джерел інформування про прийняте рішення.

Крім цього, Верховний Суд висловив позицію, згідно з якою право обвинуваченого у вчиненні злочину, за який передбачено покарання у виді довічного позбавлення волі, на розгляд кримінального провадження в суді першої інстанції судом присяжних не виникає на стадії перегляду судових рішень в апеляційному, касаційному порядку, а також за нововиявленими або виключними обставинами.