Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Міністерстві юстиції України відбувся круглий стіл за участі судових експертів та детективів Національного антикорупційного бюро України.
Під час виступу заступник Міністра з питань виконавчої служби Андрій Гайченко зазначив, що Мін’юст як відомство, яке спрямовує діяльність науково-експертних установ, почало реалізовувати реформи у цій сфері.
За його словами, реформи Мін’юсту, між іншим, передбачають перехід експертизи до приватних експертів. З 1 квітня відкривається 9 видів експертизи для приватних експертів.
«За умови налагодження механізму притягнення цих експертів до відповідальності за можливі порушення це є прийнятним рішенням для всіх учасників процесу. Зокрема, для підвищення відповідальності експертів ми оновлюємо правила, принципи та склад Центральної експертно-кваліфікаційної комісії. Вона буде складатися з двох палат – Дисциплінарної та Кваліфікаційної. Повноваження атестувати та притягувати до відповідальності експертів наукових установ переходять до Мін’юсту», – підкреслив заступник Міністра.
Серед інших новел у сфері судово-експертної діяльності – залучення громадських організацій до роботи ЦЕКК, відмова від рецензування як виду апеляції та впровадження замість цього перевірки висновків, а також створення профільного Департаменту експертного забезпечення правосуддя, який буде супроводжувати діяльність експертизи.
«Сьогоднішній захід повинен розставити крапки в окремих системних питаннях, аби експерти та детективи прийшли до спільного бачення, спільних принципів, за якими ми будемо працювати у подальшому», – підсумував Андрій Гайченко.