Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про дипломатичну службу», визначивши його як невідкладний. Про це інформує його офіційне Інтернет-представництво.
Президент підкреслив, що новий Закон «базується на всіх принципах, які були закладені в Угоді про асоціацію (з ЄС - редакція)».
Він зауважив, що стара редакція Закону була прийнята ще у 2001 році і абсолютно не відповідала сучасним реаліям, стримувала можливості дипломатичної служби і понижувала її ефективність.
Нагадаємо, Рада схвалила Закон дипломатичну службу 5 квітня 2018 року. Документ визначає правові засади та порядок організації дипломатичної служби як складової частини державної служби, а також особливості її проходження та правовий статус посадових осіб дипломатичної служби.
Зазначимо, 7 червня схвалила пропозиції Президента до цього Закону. Відповідно до них, надзвичайний і Повноважний Посол України, Надзвичайний і Повноважний Посол України з резиденцією в Києві, Постійний представник України при міжнародній організації, Представник України при міжнародній організації, Глава Місії України при міжнародній організації призначаються на посади та звільняються з посад Президентом України за поданням Міністра закордонних справ України.
Міністр закордонних справ України вносить кандидатури на ці посади після проведення консультацій у комітеті Верховної Ради України, до предмета відання якого віднесено питання дипломатичної служби. Це положення не застосовується у разі призначень на посаду за сумісництвом.
Також передбачається, що у системі органів дипломатичної служби можуть утворюватися спеціальні місії, а також делегації на сесії статутних органів міжнародних організацій, статус, завдання та функції яких залежно від рівня місії визначаються відповідно Президентом України, Кабінетом Міністрів України або Міністром закордонних справ України.