Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Дніпрі відкрили перший правовий клуб, створений в рамках розвитку системи надання правової допомоги за підтримки Урядів США і Канади та Міжнародного фонду «Відродження». Про це йдеться на сайті Міністерства юстиції України.
«Сьогодні ми відкрили перший з 5 таких правових клубів. Вже скоро аналогічні майданчики з’являться у найбільших містах в різних куточках країни – Києві, Харкові, Одесі та Львові», - зауважив очільник Мін’юсту Павло Петренко.
За його словами, правові клуби мають стати генератором інноваційних практик в сфері права.
«Це перехід на новий етап створення інноваційних продуктів для посилення верховенства права і захисту прав людини. Я вражений можливостями даного правового клубу для юристів, адвокатів, громадських діячів та правозахисників. Це реальний шанс налагодити ефективну комунікацію між регіонами, проводити в режимі онлайн судові засідання, навчання. Це створення нового продукту, який забезпечить дотримання прав і свобод громадян», – заявив Міністр юстиції.
Окрім цього, тут обмінюватимуться досвідом та знаннями як співробітники системи надання правової допомоги та територіальних управлінь юстиції, так і представники місцевих органів влади, неурядових організацій, територіальних громад.
Посол США в Україні Марі Йованович наголосила, що відкриття даних правових клубів – це унікальний випадок, коли шлях від формування ідеї до його втілення зайняв усього рік.
«Рівно рік тому ми з Міністром юстиції Павлом Петренком підписали меморандум про створення правових платформ і вже сьогодні бачимо його реальне втілення. Це дійсно надихає. Ми побачили тут сучасні технології і обладнання, але найважливіше – на базі клубів буде проводитися навчання, яке допоможе значно ефективніше застосовувати всі можливості системи безоплатної правової допомоги», – наголосила вона.
Директор програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов зауважив, що запуск правових клубів доповнює вже розвинуту діяльність із надання правової допомоги за рахунок коштів держави можливостями впливу громадян на владу через поширення правових знань, формування належних практик взаємодії професійних правничих спільнот.
«Таких прикладів небагато, коли від наміру зробити крок до виконання мінімальних європейських стандартів ми перейшли до формування кращих практик, які відсутні у багатьох країнах ЄС», – заявив він.
За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, робота новостворених правових клубів сфокусуються на реальних потребах громадян.
«Наша кінцева мета – настільки змінити свідомість, щоб право стало звичайним інструментом для використання громадянами у повсякденному житті», - сказав він.