Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Державна судова адміністрація надала роз’яснення з актуальним питань зміни судоустрою, а саме щодо діяльності судів у процесі укрупнення.
Як пояснили у ДСАУ, районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
Господарські суди Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя продовжують здійснювати свої повноваження без обмеження строком до утворення та початку діяльності окружних господарських судів, юрисдикція яких розповсюджується на відповідну територію.
Апеляційні суди, утворені до набрання чинності Законом, продовжують здійснювати свої повноваження до утворення апеляційних судів у відповідних апеляційних округах. Такі апеляційні суди у відповідних апеляційних округах мають бути утворені та розпочати здійснювати правосуддя не пізніше трьох років з дня набрання чинності Законом про судоустрій.
Згідно з частиною шостою статті 147 Закону в разі ліквідації суду, що здійснює правосуддя на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (відповідних адміністративно-територіальних одиниць), та утворення нового суду, який забезпечує здійснення правосуддя на цій території, суд, що ліквідується, припиняє здійснення правосуддя з дня опублікування в газеті "Голос України" повідомлення голови новоутвореного суду про початок роботи новоутвореного суду.
Тому суди продовжують працювати у звичайному режимі до дня опублікування в газеті "Голос України" повідомлення голови новоутвореного суду про початок роботи новоутвореного суду.
Тим часом ДСА України розробляє плани заходів щодо виконання рішень про утворення та ліквідацію судів, якими будуть передбачені відповідні дії стосовно організаційного, кадрового, матеріально-технічного та фінансового забезпечення з визначенням відповідальних виконавців та термінів виконання. Зокрема, кількість суддів у нових судах має затвердити ДСАУ.
Як пояснили у Державній судовій адміністрації, рішенням Ради суддів України від 09.06.2016 №46 затверджено Рекомендовані показники середніх витрат часу на розгляд справ і рекомендовано ДСА України застосувати їх при ухваленні управлінських рішень.
Після проведення аналізу судового навантаження за 2017 рік, ДСА України визначить оптимальну (нормативну, модельну) кількість суддів для всіх новостворених окружних судів та звернеться до Вищої ради правосуддя щодо погодження нової кількості суддів та затвердить наказом чисельність апаратів окружних судів.