Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Під час семінару «Безпека журналістів під час висвітлення подій у зоні конфлікту», який відбувся 3 липня 2017 року у місто Дніпро більше 50 журналістів, які висвітлюють або планують висвітлювати події у зоні воєнного конфлікту, отримали практичні рекомендації про те, як забезпечити особисту фізичну та цифрову безпеку, ознайомилися з аспектами висвітлення збройних конфліктів, а також дізналися, які правові аспекти слід пам'ятати під час роботи у зоні АТО.
Ірина Земляна, медіа-експертка ГО «ІМІ», тренерка з безпеки, розповіла учасникам про важливість попереднього планування відрядження у зону конфлікту, про те, які речі слід брати з собою, а які можуть становити потенційний ризик чи небезпеку. Тренерка приділила особливу увагу оцінці потенційних ризиків під час роботи у зоні конфлікту та надала практичні поради щодо їх запобігання.
Про те, як отримати допуск на об’єкти Збройних сил України та Міністерства оборони України, як акредитуватись при оперативному штабі АТО, розповів учасникам Роман Головенко, керівник юридичного відділу ГО «ІМІ», а також зробив огляд законодавчої бази та правових аспектів, про які необхідно пам’ятати журналістам.
Олена Голуб, керівниця аналітичного відділу ГО «ІМІ», експертка з журналістських стандартів, нагадала учасникам журналістські стандарти, які мають пам’ятати журналісти при висвітленні збройних конфліктів.
Особливий інтерес викликала сесія, присвячена інформаційній безпеці. Експертка та тренерка ГО «ІМІ» Ірина Чулівська розповіла учасникам про найбільш безпечні он-лайн сервіси, надала рекомендації щодо захисту своїх облікових записів та пристроїв.
Учасники задали численні питання журналістці Анастасії Станко («Hromadske.ua») та журналісту Петру Андрусєчку (Piotr Andrusieczko, Gazeta Wyborcza, головний редактор «Український журнал»), які регулярно роблять матеріали із зони АТО.
Семінар було організовано в рамках Проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні» у співпраці з ГО «Інститут масової інформації» та Міністерством інформаційної політики України. Проект Ради Європи «Зміцнення свободи медіа і створення системи Суспільного мовлення в Україні» має на меті зміцнити роль медіа та Суспільного мовлення як інструментів для досягнення консенсусу в суспільстві. Проект впроваджується в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.