Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Зміни до антикорупційного законодавства розширюють коло суб’єктів електронного декларування, зауважують у Національному агентстві з питань запобігання корупції.
Нагадаємо, 18 жовтня 2019 року набув чинності закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції».
Водночас зміни до статей 46, 52 Закону України «Про запобігання корупції» про нові правила е-декларування стануть чинними з 1 січня 2020 року.
З цієї дати е-декларації подаватимуть керівник Офісу Президента України, його заступники, помічники суддів, а також особи, які займають посади патронатної служби, визначені Законом України «Про державну службу», крім осіб, які виконують свої обов’язки на громадських засадах.
Окрім того, членами сім’ї суб’єкта декларування стають діти зазначеного суб’єкта до досягнення ними повноліття незалежно від наявності сукупності таких ознак, як спільне проживання, пов’язаність спільним побутом та наявність взаємних прав та обов’язків.
Додамо, зміни до антикорупційного законодавства також передбачають, що форма урядування Нацагентства з питань запобігання корупції змінюється з колегіальної на одноосібну. Голову НАЗК призначатиме на посаду Кабінет Міністрів України відповідно до подання конкурсної комісії за результатами конкурсу.