Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Верховна Рада схвалила у другому читанні та у цілому законопроєкт № 1009 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства».
Вносяться зміни до низки статей Кримінального процесуального кодексу України, до законів «Про судову експертизу», «Про радіочастотний ресурс України», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» тощо.
Загалом до другого читання законопроєкту було запропоновано 279 правок, з них 52 враховані, одна – відкликана.
«Закон спрямований на удосконалення правового регулювання кримінального процесу з метою ефективного здійснення як досудового розслідування, так і для надання стороні захисту додаткових гарантій від можливих зловживань з боку суддів, слідчих та прокурорів», – йдеться у повідомленні Ради.
Закон серед іншого, скасовує так звані «поправки Лозового» (крім тих, що залишають у силі обмеження строків досудового розслідування) і надає Національному антикорупційному бюро України і Державному бюро розслідувань право на прослушку.
Водночас відмінено скасування норми Закону «Про статус народного депутата», яка забороняє обшук і прослуховування народних депутатів: «обшук, затримання народного депутата чи огляд особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення народного депутата, а також порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції та застосування інших заходів, що відповідно до закону обмежують права і свободи народного депутата, допускаються лише у разі, коли Верховною Радою України надано згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності, якщо іншими способами одержати інформацію неможливо». Тобто для прослуховування народних депутатів потрібна буде згода українського парламенту.
Окрім того, народні депутати залишили право скасовувати підозри через суд.
Нагадаємо, Верховна Рада законопроєкт № 1009 схвалила у першому читанні 10 вересня 2019 року.
19 вересня народні депутати не змогли ухвалити проєкт закону у другому читанні: його підтримали лише 196 обранців.