flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Рада внесла зміни до закону про ДБР

16 травня 2019, 11:42

Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань» (проект №5395-д).

 

Законом внесено зміни до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» і  «Про оперативно-розшукову діяльність».

 

Зокрема уточнено окремі повноваження Державного бюро розслідувань і встановлено кваліфікаційні вимоги до директорів територіальних управлінь, керівників підрозділів (управлінь) центрального апарату ДБР та керівника підрозділу внутрішнього контролю.

 

Закон доповнено статтями 141 «Присяга осіб рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань», 142 «Спеціальні звання осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань» та 31 «Печатка Державного бюро розслідувань». 

 

Так, Закон дозволяє ДБР створення власних оперативних підрозділів. У кошторисі Державного бюро розслідувань передбачається створення фонду для проведення оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій.

 

Передбачено, що директором територіального органу Державного бюро розслідувань може бути громадянин України, який: 1) має вищу юридичну освіту; 2) має стаж роботи в галузі права не менше семи років (після здобуття вищої освіти); 3) має досвід роботи на керівних посадах не менше трьох років; 4) вільно володіє державною мовою.

 

Керівником підрозділу центрального апарату Державного бюро розслідувань може бути громадянин України, який: 1) має вищу освіту відповідно до напряму діяльності підрозділу; 2) має стаж роботи у відповідній сфері не менше семи років; 3) має досвід роботи на керівних посадах не менше трьох років; 4) вільно володіє державною мовою.

 

Встановлюються такі спеціальні звання молодшого начальницького складу ДБР: капрал; сержант; старший сержант; спеціальні звання середнього начальницького складу: молодший лейтенант; лейтенант; старший лейтенант; капітан; спеціальні звання старшого начальницького складу: майор; підполковник; полковник; спеціальне звання вищого начальницького складу - генерал-майор Державного бюро розслідувань.

Заробітна плата працівників Державного бюро розслідувань складається з: 1) посадового окладу; 2) доплати за вислугу років; 3) доплати за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці; 4) доплати за спеціальне звання або ранг державного службовця; 5) доплати за науковий ступінь.

Розмір премії не може перевищувати 30 відсотків посадового окладу працівника ДБР. 

Закон гарантує повне і своєчасне фінансування Державного бюро розслідувань в обсязі, достатньому для його належної діяльності.

Окрім того, документ передбачає, що для розгляду питань застосування дисциплінарних стягнень до працівників Державного бюро розслідувань утворюється Дисциплінарна комісія у складі п’яти осіб. До складу Дисциплінарної комісії входять три особи, визначені Радою громадського контролю при ДБР.

Дисциплінарна комісія на підставі службового розслідування, що проводиться підрозділом внутрішнього контролю, складає висновок про наявність чи відсутність у діях працівника Державного бюро розслідувань дисциплінарного проступку та підстав для його притягнення до дисциплінарної відповідальності з визначенням рекомендованого виду дисциплінарного стягнення.

Рішення про застосування дисциплінарного стягнення приймає Дисциплінарна комісія. Зазначене рішення може бути оскаржено до суду.