Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Рада суддів України у рішеннні № 40 від 2 липня надала роз'яснення щодо організації роботи слідчих суддів та працівників апарату суду у неробочий (вихідні та святкові дні) і надурочний час.
У рішенні РСУ зазначається, що організація роботи (чергування) слідчих суддів та працівників апарату суду у неробочий час (вихідні та святкові дні) належить до питань внутрішньої діяльності суду та роботи конкретних суддів і працівників апарату суду, а тому є компетенцією зборів суддів.
Чисельність слідчих суддів та працівників апарату суду, що залучаються до роботи (чергування) у неробочий час (вихідні та святкові дні) має визначатись зборами суддів з врахуванням необхідності виконання норм Кримінального процесуального кодексу України щодо прийому і розгляду клопотань органів досудового розслідування та інших учасників кримінального провадження в розумні строки.
Рішення зборів суддів щодо організації роботи (чергування) слідчих суддів у неробочий час (вихідні та святкові дні) не може розглядатись як втручання в процес об’єктивного та неупередженого розподілу матеріалів кримінального провадження між суддями чи порушення принципу випадковості (вірогідності), оскільки компетенція зборів суду поширюється на питання визначення кількості слідчих суддів окремо для кожного суду і питання щодо організації внутрішньої діяльності суду чи роботи конкретних суддів.
За рішенням зборів суддів місцевого загального суду робота (чергування) у неробочий час (вихідні та святкові дні) може здійснюватися одним слідчим суддею, що не є порушенням принципу випадковості (вірогідності) під час розподілу матеріалів кримінального провадження.
Визначення днів, упродовж яких слідчі судді та працівники апарату суду залучаються до роботи (чергування) у неробочий час (вихідні та святкові дні), а також категорій клопотань, для розгляду яких встановлюється таке чергування, має здійснюватись за рішенням зборів суддів з врахуванням необхідності виконання норм Кримінального процесуального кодексу України щодо розгляду клопотань органів досудового розслідування та інших учасників кримінального провадження в розумні строки.
Прийом та реєстрація клопотань органів досудового розслідування та інших учасників кримінального провадження має здійснюватись апаратом суду упродовж робочого часу, визначеного Правилами внутрішнього трудового розпорядку суду чи у рішенні зборів суддів щодо організації роботи суддів та працівників апарату суду у неробочий час (вихідні та святкові дні) і надурочний час.
Розгляд клопотань органів досудового розслідування та інших учасників кримінального провадження слідчим суддею має здійснюватись упродовж робочого часу, визначеного Правилами внутрішнього трудового розпорядку суду чи у рішенні зборів суддів щодо організації роботи суддів та працівників апарату суду у неробочий час (вихідні та святкові дні) і надурочний час. Як виняток, судовий розгляд може бути продовжено після завершення робочого часу, з метою дотримання принципів безперервності та розумних строків судового розгляду.
З метою забезпечення виконання рішень зборів суддів місцевого суду про встановлення чергування слідчих суддів та апарату суду голова суду має право видати наказ, яким затвердити графік чергувань та список чергових слідчих суддів. Відносно працівників апарату суду відповідний наказ видається керівником апарату суду.
На підставі наказів голови суду та керівника апарату суду про встановлення чергування слідчих суддів та апарату суду складається табель обліку використання робочого часу, у якому проставляються відпрацьовані години.
Організація роботи слідчих суддів і працівників апарату суду у надурочний час здійснюється у тому ж порядку, що і організація роботи у неробочий час (вихідні та святкові дні).
Оплата роботи суддів та працівників апаратів судів, що залучаються до роботи у неробочий час (вихідні і святкові дні) та надурочний час має здійснюватись у відповідності до положень статей 72, 107 Кодексу законів про працю України, абзацу 1 частини 4 статті 56 Закону України «Про державну службу» на підставі наказу голови суду та керівника апарату суду та табелю обліку використання робочого часу.
Робота суддів та працівників апарату суду понад установлену тривалість робочого дня, а також у неробочий час (вихідні і святкові дні) може компенсуватися наданням іншого дня відпочинку у відповідності до положень статей 72, 107 Кодексу законів про працю України абзацу 1 частини 4 статті 56 Закону України «Про державну службу» на підставі наказу голови суду та керівника апарату суду і табелю обліку використання робочого часу.